Ana Sayfa    İletişim
Alışveriş Ticaret Aşk Hayatı Bilgisayar İnternet Bilim Dini Konular
Edebiyat Eğitim Ekonomi Erkekler Cevaplasın Felsefe
Güncel Konular Günlük Yaşam Kızlar Cevaplasın Magazin Meslek
Mizah Moda Giyim Müzik Okul Oyun
Seçim SeninFikrin.com Sinema Siyaset Spor
Teknoloji Toplum Turizm Gezi TV Dizi Yiyecek İçecek
Ünlü Bay Ünlü Bayan İsim Lakap Üyelere Özel İş Dünyası
En Çok Oylanan Anketler
En Az Oylanan Anketler
En Yeni Anketler

Kullanıcı Adı:
Parola:
 

 
 
TV Dizi kategorisi anketi:
Anket başlığı
Hangisini izliyorsunuz?
öyle bir geçer zaman ki
muhteşem yüzyıl
kuzey güney
fatmagül ün suçu ne
arka sokaklar
dinle sevgili
akasya durağı
     Sonuçlar
  Anketi oluşturan: güzellik_52 Anket tarihi: 2011-09-17 18:48:28 Bu anketi sitene ekle
Buraya yorumunuzu yazabilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayınız.

Yorumlar:
Anketci kelebek kız Tarih: 2014-02-15 17:04:49
dinle sevgilim akasya durağı arka sokaklar


Anketci osman-50 Tarih: 2013-12-08 03:48:50
arka sokaklar ve akasya durağı güzeldi

Anketci dilek korkmaz Tarih: 2013-09-03 10:43:46
arka sokaklar

Anketci weli Tarih: 2013-02-15 15:29:19
akadya surağı
ve
kuzey güney


Anketci uyaniksevval Tarih: 2012-10-10 14:51:16
akasya durağı hem güzel,hem komik

Anketci penny neza Tarih: 2012-09-05 15:04:38
morremi pazarda satarken mahidevran hasekimiz sarayda tam bir sultan dı süleymanla mutluydu fakat o fai şe morrem hatun gelince tuzaklar kurdu mal beynine sok tamammı ap tal

Anketci gül-güzelii Tarih: 2012-09-04 23:02:12
mahidevranın 30 tane adı var.maldevran,mordevran,antidevran,morsdevran,morimaymun,mahimaymun,götdevran,bokdevran,sikdevran,orospudevran,şıllıkdevran,kaltakdevran,ayıdevran,danadevran,delidevran,öküzdevran,yellozdevran,sıçdevran,piçdevran,amsalağıdevran,apdaldevran,manyagdevran,kerizdevran,kavaşedevran,fahişedevran,geberdidevran,ahlaksızdevran,terbiyesizdevran,yalancıdevran,gerisekalıdevran.
ve anlatacağım hikayeyi oku ve münasip bir yerine sok.
bir gün pamuk prenses, süpermen ve pinokyo yürüyüşe çıkmışlar...
yürürlerken önlerine bir tabela çıkmış.
" dünyanın en güzel kadını" yarışması...yazıyormuş üstünde.
- bu yarışmaya katılıyorum, demiş pamuk prenses..
yarım saat sonra arkadaşlarının yanına dönen pamuk prenses'e sormuş
süpermen ve pinokyo.
- eeee, nasıl gitti?
- birinci oldum, demiş pamuk prenses.
yürüyüşlerine devam ederken önlerine bir tabela daha çıkmış.
"dünyanın en güçlü adamı" yarışması...yazıyormuş üstünde.
-bu yarışmaya katılıyorum, demiş süpermen.
yarım saat sonra arkadaşlarının yanına dönen süpermen'e sormuş
pinokyo ve pamuk prenses.
- eeee, nasıl gitti?
- Şüpheniz mi vardı?, demiş süpermen.
yürüyüşlerine devam ederken önlerine bir tabela daha çıkmış.
"dünyanın en yalancı insanı" yarışması...yazıyormuş...
-bu yarışmaya katılıyorum, demiş pinokyo.
yarım saat sonra arkadaşlarının yanına gözyaşları içinde dönen pinokyo'ya sormuş süpermen ve pamuk prenses.
- ne oldu?
pinokyo sormuş bu defa " kim lan bu mahidevran denen kadın?!?"


Anketci penny neza Tarih: 2012-09-04 19:51:51
aynı şeyi heryere yazma fare suratlı mahluk moraran morrem geberdi ve herşey düzeldi geberdi mundar oldu

Anketci gül-güzeli Tarih: 2012-09-04 15:53:56
kes sesini kuduz köpek gibi havlayıp durma yazdıklarımı bir daha dikkatlice oku ve gerçekleri o küçücük beynine sok.mordevran iğrenç aşağılık rezil bir yaratıktır.ömrü boyunca hiç acı çekmemiştir.o kanuniye aşık bile değildi.gözü mustafayı tahta çıkarmaktan başka hiç bir şey görmüyordu.sonradan mustafanın mezarında mide kanserinden kıvrana kıvrana,oğlum diye ağlayı inleyerek,soğuktan üşüyüp dona dona titreyerek geberdi o arnavut fahişe. layığını buldu.ohh canıma değsin çoook iyi oldu.şırpıntı mordevran hatun osmanlının yüz karasıdır.3 şubat 1581 tarihinde dünyadan bir adi şerefsiz eksilmiştir.sen de desteklediğin mordevran gibi bir yellozsun.

Anketci penny neza Tarih: 2012-09-04 12:57:27
o mal kafana sok morrem hatun bir köle pazarda satılan orus pudan bir farkı yok mahidevran hasekimiz ve süleymana sürekli plan yapark ayırmıştır onun yüznden osmanlı battı o şıll ık yüznden katil morrem hasekemizin oğlunda öldürtmüştr şerf siz morrem yalaka güzeli sende kes sesini yell oz

Anketci penny neza Tarih: 2012-09-04 12:50:05
bana bak seni şıllık yelloz senin o mal beynine tükürüm morrem in ağzına sıçım orus pu morrem

Anketci gül-güzeli Tarih: 2012-09-02 22:05:50
siktir git şıllık şey mordevranına da kendine de başlatma orospu mordevranın mezarına sıçıyım.
yazdıklarımı bir daha oku istersen...
hürreme zarar verenlerin de yüzü hiç gülmedi.
*pargalı ibrahim paşa,can dostu sırdaşı kanuni tarafından boğdurtuldu.
*hürreme ölüm tuzağı hazırlayan valide sultan,kahrından öldü.
*morimaymun,saraydan atılıp açlık yokluk sefalet içinde yaşadı.82 yaşına gelip morukladığında oğlunun mezarında mide kanserinden kıvrana kıvrana,mustafa diye inleye inleye ağlayarak geberdi.
peki ya şimdi bunlar yenilmedi mi?
tüm osmanlı insanları acı çekti.. hürrem'in cihangir'i kambur oldu ne acı çekmiştir kim bilir hasekim. o kadın mehmed'in abdullah'ın cihangir'in ölümlerini gördü. çok mu istedi sanıyorsunuz mustafa'nın ölmesini ?! dedikodulara bakıpta konuşuyorsunuz onlar bir uydurmasyon ! bİr saçmalik ! anlayin artik ! hürrem'de bir anneydi ve bunun olmasını o çok mu istedi ? o ölünce göbek mi attı ? hayır atmadı! o da bir anneydi ! hürrem'de yüreği yaralı bir anneydi ! hürrem mahidevran 'ı sevmese bile mustafa ölürken ne biçim vicdan azabına uğramıştır be ?! tarihçilerin uydurmaları ile onlara inanıyorsunuz.halbuki onlara apdallar inanır.para kazanmak için yapıyorlar.keyfinden mi iftira atıyor ?! hayır onun için değil sirf kendİ çikarlari İçİn ! ( ki mustafa'nın ölümü bir rivayet söylemedim çünkü kabullenmiyorsunuz morimaymuncular.)
şimdi siz koyun kendinizi hürrem'in yerine ! aileniz gözünüz önünde öldürülüyor ! ve daha tam 15 yaşındasınız ! tam 15 ! sonra devamlı satılıyor,satılıyorsunuz ! sonra sarayda köle olarak kullanılıyor ve padişaha aşık oluyorsunuz aşık olduğunuz için devamlı hakaretlere maruz kalıyor ve herkes tarafından ''büyü yaptı büyücü o '' diyorlar.sonra evlatlarınız teker teker doğuyor.günlerden bir gün cihangir'e hamileyken hamamda mahidevranın attığı 3 yılan ile tek başınıza kilitli kalıyorsunuz ! gebeyken paniğe kapıldığınız için bebeğiniz kambur doğuyor ! bitmedi ! nikahlanıyorsunuz ve yine aynı şey.aşık olduğunuz için izdirap,ezİyet,acı çekİyorsunuz.ama herŞeye raĞmen tüm olanlara raĞmen sa-va-Şi-yor-su-nuz ! başka çareniz yok çünkü.mücadele etmek zorundasınız.3 Şehzadenizin ölümünü görüyorsunuz.her seferinde canınızdan bir parça kopuyor !sİz kendİnİzİ roksolana'nin yanİ hürrem hasekİ sultan'in yerİne koymuyor ve onun acisini anlamiyorsunuz !
bİtmedİ ! sİzİn o öve öve yere göğe çıkaramadığınız morimaymunuza maaŞ baĞlatan Şehzadenİzİn türbesİnİ yaptiran babasının izinden giden selİm'e osmanliyi batirdi dİyorsunuz !!! o adam hamamda bİr kizin peŞİnden koŞarken ölmedİ ! o adam İlber ortayli'nin söyleyİŞİne göre bİr kanama sonucu ölmüŞtür ! ve kibris'in fethİ İle onu çekemİyor sadrazami sokullu mehmet paşa olmasaydi feth edemezdİ dİyorsunuz ya !!!! birde hürreme osmanlıyı batırdı diyosunuz beyninizde sorun mu var aklınız almıyo mı sizin.fransiz devrİmİ-patrona halİl İsyani-2.viyana kuşatmaları geri çekilişi-karlofça pasarofça yaş mondros sevr antlaşmaları-1.dünya savaşı ne demek bİlmeden konuŞuyorsunuz ! ve bunlara raĞmen hala daha tarİh bİldİĞİnİzİ öne sürüyorsunuz.yazik.
bakkal sacit mi gelip kızılcık sopasıyla dövdü masum sultanı?!bile bile yüzüne
yüzüne vuran,hiç acımadan her yerini paramparça eden,vücudunda ezilmemiş yer bırakmayan,her yerini kan revan eden,burnunu kıran,saçlarını tutam tutam yolan morimaymun hatun değilmiydi?hala bize o sultan dediğiniz kadını savunmayın!hürrem sultana yapılanlar,kaleme dökme değil tüm tarihçiler yapanın mahidevran hatun olduğunu bilir.hırslı,cani,katil,acımasız olan hürrem değildir,rosne prenvaredir.bunu o küçük beyinlerinize sokun artık! tabi varsa...♥ cariyenin gelini nurbanu kitabında sümbül ağanın alexandra anastasia liwaskovayı (hürrem sultan)kızılcık sopasıyla dövdüğü ve şerefsiz mahonun hürrem sultan hamileliğinde hamamdayken kapısını kilitleyip 3 tane zehirli yılan attığı da yazıyor.aklınızı başınıza devşirin maho gerçekten adi pisliğin tekidir.zaten mahidevran bir kadın değil resmen vahşi bir canavar!kimse gelip bana o sürtüğü savunmasın.onların savunmaları varsa biz hürremcilerinde savunması var.bizimde ağzımız laf yapıyo.bizim aziz sultanımız morimaymun gibi zoru görünce kaçmadı! aşkı için,evlatları için savaştı.güçlükler karşısında yılmadı.mücadeleci ruhu vardı.kendine verdiği sözleri tuttu.bütün herkesten tek tek kurtuldu! o saraydaki o dönemin tek gerçek sultanı hürrem haseki sultandır.osmanlı tarihinin en güçlü kadınlarındandır.4 şehzade 1 sultan annesidir.bu da böyle bilinsin.o kadar!


Anketci penny Tarih: 2012-09-02 20:48:57
gülgüzeli geri zekalısı yazdıklarının hiç aslı yoktur her şey morrem hatun pisliğidr burda fazla havlama kemik vermem bak yell oz defol mahidevran baş haseki sultan

Anketci gül-güzeli Tarih: 2012-08-23 01:12:59
ya bana niye bulaşıyosun sen? seninle muhatap olup seviyene düşmeyeceğim zilli sana benzer.

Anketci Jussi Tarih: 2012-08-14 18:08:10
nof yaaa bak bak bak gul guzeliymiw nikneyme bak sen hele.lan zilli

Anketci gül-güzeli Tarih: 2012-07-22 23:08:33
evet mustafanın nevşah adında koyu yeşil zümrüt gözlü çok güzel bir karısı varmış.kaynanası onu surların üzerinden denize atarak öldürmüş.

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-07-22 22:42:51
gelinini mi öldürmüş?????

Anketci gül-güzeli Tarih: 2012-07-22 20:51:37
tamam bende çok sevmiyorum mustafayı.ama onu da anlayın.sizin de kardeşlerinizle canınız pahasına bir rekabetiniz olsaydı onun yaptıklarını siz de yapardınız.her şey hayatta kalabilmek için.mücadele bu yüzden.mehmet,mustafa ve bayezid bu mücadeleyi kaybettiler.sadece selim şanslıydı kazandı.hayatta kalmayı başardı.diğer 3ünün sonu hazin oldu. ben de hürremin çocuklarından taraftarım fakat mustafaya olan bu kin neden? mustafa,dizide gösterildiği gibi arsız değildi.en azından dizide gösterildiği kadar arsız değildi.dizideki mustafadan bende nefret ediyorum çirkefin önde gideni.daha önce de yazdığım gibi tamam insan annesini savunur ama bu kadarı da fazla.delirttiler hürrem sultanı.kadına etmediği saygısızlık kalmadı yılanın çocuğunun.bu sözlerim dizideki şehzade mustafaya,gerçek şehzade mustafanın nasıl davrandığını bilmediğimiz için bir şey söyleyemeyiz.
ama öğrensinler artık mahidevran bir kadın değil resmen içine şeytan girmiş vahşi bir canavar anlasınlarrr.

gelinini öldüren kim - maldevran

karnında minicik bir can taşıyan hamile bir sultanı zehirliyen,doğmamış bebeği bile hunharca katletmeye kalkan kim - mordevran

hürrem hamileyken girdiği hamamın kapısını kilitleyip 3 tane zehirli yılan atan,Şehzade cihangirin kambur topal sakat özürlü doğmasına yol açan,hastalığının sebebi kim - mahimaymun

Şehzadeler güzidesi kanuninin veliahtım dediği mehmetin haremine çiçek hastası bir kız sokup hastalıkların pençesine düşmesine sebep olan,ölmeyince ise zehirleyerek öldüren kim - morsdevran

oğlunu taht hırsı ile saran,aklına fesatlık sokan,şehzadesin, kışkırtıp dolduran,yeniçeri ağalarıyla işbirliği yapmasını sağlayan,mustafayı kötü yola sürükleyip öldürülmesine sebep olan kim -antidevran

hatunlara kötü işlerini yaptırmak için rüşvet veren,her yere haram para sokan kim -morimaymun
sırf güzelliklerini kıskandığı için kaç tane gencecik kızcağızın canına kıyan,cariye katliamcısı kim...-bokdevran
masum sultanı sarayda kızılcık sopasıyla döven,bile bile yüzüne gözüne vuran,hiç acımadan her yerini paramparça eden,kan revan içinde bırakan,burnunu kıran,saçlarını tutam yolan kim.-sikdevran
sonrasında morarıp biippp olan kim
götdevran
daha say say bitmez...


Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-07-22 17:00:40
♥ şehzadeler güzidesi mehmet ♥ mihrimah sultan ♥ şehzade selim ♥ şehzade beyazıt ♥ bahtsız şehzade cihangir ♥

nefrettt nefrettt nefretttt mustafaa 4 şehzade 1 sultanın toplamı etmezsin mustafa pislik, değersizzz, sinirr , gıcık mustafa anası mordevran kılıklı yılan mustafa


Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-07-16 09:09:41
<3 hasekimin tüm evlatları birbirinden özel ve tatlı ♥♥

♥ mehmet ♥ mihrimah ♥ selim ♥ bayezid ♥ cihangir ♥


Anketci gül-güzeli Tarih: 2012-07-15 22:11:59
bayezid de çok tatlı ama ♥.<3

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-07-15 21:56:44
ben en çok şehzade cihangiri şehzade mehmeti seviyorum.. ama şehzade mustafayı da çok seviyorum.. çok iyi yürekliymiş.. anası gibi şeytan ruhlu değilmiş <3

Anketci gül-güzeli Tarih: 2012-07-15 21:26:20
hurremuhteşemelek sen de haklısın canım.işte maldevran hatunun yaptıkları,
tarih kitaplarında cariyeleri halvete gitmesin diye kızılcık sopasıyla dövdüğü ve işkence ettiği yazıyor.
maldevranın öldürttüğü cariye sayısından haberiniz varmı sizin.sırf güzelliklerini kıskandığı için öldürtmüş kaç tane gencecik kızcağızı.
hürremi 3 kez dövdüğü,2 kez zehirlediği,1 kez bıçakladığı tarih kitaplarında yazar.
hürrem sultana yapılanlar,kaleme dökme değil tüm tarihçiler yapanın mahidevran hatun olduğunu bilir.bakkal sacit mi gelip kızılcık sopasıyla dövdü masum sultanı?!bile bile yüzüne
yüzüne vuran,hiç acımadan her yerini paramparça eden,vücudunda ezilmemiş yer bırakmayan,her yerini kan revan eden,burnunu kıran,saçlarını tutam tutam yolan morimaymun hatun değilmiydi? tarih kitaplarında hürrem sultanın kaşını patlattığı ve bu yaranın ömrü boyunca iyileşmediği yazıyor.
zehirlemelerinin birinde,hürrem mehmete hamileydi.mahidevran ne hain bir yılandı vicdansız ve korkunç bir ruhu vardı.o kadın karnında minicik bir can taşıyordu ne istiyordu daha doğmamış bir bebekten.
hürrem cihangire hamileyken ise girdiği hamamda yalnızken kapısını kilitleyip 3 tane zehirli yılan atmıştı.gebeliğinde paniğe kapılıp korkan hürremin cihangiri şerefsiz maho yüzünden kemikleri iç içe geçmiş özürlü doğdu.kambur bahtsız cihangir.kardeşleri onun sakatlığıyla dalga geçiyorlardı ağabeylerinden göremediği şefkati mustafadan görmüştü.şehzade mustafa,bu zavallı çocuğu çok seviyordu.
mordevran ise mehmete,mihrimaha ve selime karşı nefret doluydu.3 kez mehmete tokat atmış,1 defasında süleyman yakalamıştır.mihrimahı gördüğü zaman yüzüne yalakalık yapar,arkasından ise demediğini bırakmazdı.bunlar tarihi gerçekler.maldevran ikiyüzlü sinsinin önde gideniydi.şehzade mehmete ne yaptığını ise önceki yorumumda yazdım.


Anketci gül-güzeli Tarih: 2012-07-15 20:52:25
aslında haklısın cnm.biraz abarttığımın farkındayım.fakat içimi dökmem lazımdı.benim bunları yazabilecek kadar sinirlenmemin nedeni maldevrancıların hürreme benzer hakaretlerde bulunmaları.söylemediklerini bırakmıyorlar.hele 2.selim leodandı diye masallar uyduranları boğasım geliyo.böyle bir şeyin olması mümkün mü sizce.hem gerçek tarihte leo diye birisi kesinlikle yaşamamıştı. aklından zoru mu var bunların.bu nasıl bir cahilliktir.osmanlıyı hürrem yıktı efsanesini de uyduranlar alsınlar laflarını bir yerlerine soksunlar.üstünede çivi çaksınlar.fransız ihtilali,patrona halil ayaklanması,duyun-u ummiye idaresi,kabakçı isyanı,karlofça-pasarofça-yaş-mondros-sevr antlaşmaları ne demek bilip bilmeden konuşuyorlar.bilgisizler.araştırsınlar,okusunlar,öğrensinler de o boş beyinlerini birazcık doldursunlar belki anlarlar o zaman osmanlının hangi sebeplerle battığını.bencede o 3 şehzadeye yazık oldu.antidevran çiçek hastası bir kızı haremine sokup mehmetin hastalanmasına yol açtı.ölmesini bekledi fakat ölmeyince zehirledi. hürrem ve süleymanın çok sevdiği,süleymanın veliahtım dediği şehzadesiydi mehmet. mustafa da taht hırsının kurbanı oldu.babası yaşlılık belirtileri göstermeye başlamıştı,artık gençliğindeki kadar dinç güçlü kuvvetli değildi kanuni.mustafa da onun tahtını elinden almak için yeniçeri ağalarıyla işbirliği yaptı ve bunu malesef ki canıyla ödedi.ama o güçlü ve cesur bir şehzadeydi orası doğru.dedesi yavuz sultan selim hana benziyordu,savaşçıydı,yiğitti.dizide ise kızların odasından çıkmayan biri olarak gösteriliyor çok çarpıtılıyor tarih.ayrıca da çirkefleştiriliyor.tamam insan annesini savunur ama bu kadarı da fazla.mahidevran hürremin damarına basıyor,sabrının son damlalarını taşırıyor.o ise annesine toz kondurmuyor,öte yandan hürremi delirttiler. kadına etmediği saygısızlık kalmadı yılanın çocuğunun.bu sözlerim dizideki şehzade mustafaya,gerçek şehzade mustafanın nasıl davrandığını bilmediğimiz için bir şey söyleyemeyiz.şehzade bayezide de çok yazık sivasta sonlandı yürek burkan acı hikayesi.hürrem sultan öldükten 3 yıl sonra bayezidi ve çocuklarını öldürdüler o çocukların arasında kanuninin 3 yaşındaki torunu bile vardı bu kadar vicdansızlık olmaz yani.osmanlı hanedanı çok acımasız.

Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-07-15 19:17:34
az bile o geri o...ya tabii mahi malına diyorum.. nur aşktır.. <3 bu arada hürrem haseki şah valide sultanımız candır <3 onu çekemeyen patlıcandır xp

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-07-15 11:48:48
ya bende hürrem hasekiciyim ama bu laflar biraz ağır değil mi gülcüğüm.. sonuçta o bir anne ve evlat acısı çekmiş.. ayrıca kadın kansermiş.. yüce allah kimseye kanser belasını vermesin.. düşman başına bile olmasın.. yazıktır günahtır.. hürrem hasekimize çok çektirmiş olabilir ama sonuçta ona da yazıktır.. ayrıca kmseyi gerçekten tanımadan etmeden fahişe şıllık flan diyemeyiz.. hürrem mahiye 10000000000 basar.. ama kimseye hakaret de etmeye gerek yok.. mehmet şehzadeye de mustafa şehzadeye de beyazıt şehzadeye de yazık oldu bence.. o çocukların hiçbir günahı yoktu.. hele mehmetin hiçbir günahı yoktu zavallım 21 yaşında mahi tarfından zehirlendi.. mustafa da hırslarının kurbanı oldu.. bayaa yetenekli şehzadeymiş. beyazıt da hırsının kkurbanı oldu.. hem mustafa severmiş kardeşlerini , korurmuş onları.. özellikle beyazıt ve cihangir mustafayı çok severlermiş.. mahiden zerre hazzetmediğim kesin.. ama mustafayı biraz da olsa severim.. annesi gibi şeytan değil.. diziye göre değil .. gerçekte çok iyimiş mustafa.. mahi ne yaşadıysa haketti ama kanser konusunda ona acıyorummm.. o kadar kötü bir şeyki bu.. hem gülcümm kimseyle öldü diye dalga geçilmez.. sen kanser olsan , soğukta kalsan onun gibi ölsen???? empati kur biraz.. mal mahiden ben de nefret ediyorum ama ölmesine göbek attığım da söylenemez. .günah.. allah rahmet eylesin der geçilir.. ölmüşlerin arkasından konuşulmaz.. hürrem haseki şah sultanımız da mahiye 1000000000000 basar o ayrı tabiiiiii <333333

Anketci gül-güzeli Tarih: 2012-07-14 17:53:28
noldu maldevrancılar ağzınızın payını alıp sustunuz mu. sizde morardınız mı desteklediğiniz morimaymun hatun gibi.aklı olan herkes osmanlı tarihinde mahidevran kadar rezil,mahidevran kadar çirkef,mahidevran kadar adi,mahidevran kadar şerefsiz,mahidevran kadar baş belası,mahidevran kadar sürtük,mahidevran kadar terbiyesiz,mahidevran kadar nankör,mahidevran kadar kinci,mahidevran kadar şıllık,mahidevran kadar zilli,mahidevran kadar şirret,mahidevran kadar melanet,mahidevran kadar nefret dolu bir kadın olmadığını bilir.hürrem sultanımızın ayağını sildiği paspasın kiri bile olamaz.arnavutluğun en azılı fahişesi rosne prenvare.layığını buldu. oğlunun mezarında mide kanserinden kıvrana kıvrana,mustafa diye ağlayıp inleyerek,soğuktan üşümüş donmuş bir şekilde,titreye titreye geberdi. ohhh canıma değsin çook iyi oldu. men dakka dukka diye boşuna dememişler.3 Şubat 1581 tarihinde dünyadan bir kaltaklık abidesi eksildi. zuhahaha puhahaha.

Anketci menesaslan48 Tarih: 2012-07-08 22:01:45
hicbnirini

Anketci menesaslan48 Tarih: 2012-07-08 22:01:26Anketci gül-güzeli Tarih: 2012-07-03 01:14:17
bakkal sacit mi gelip kızılcık sopasıyla dövdü masum sultanı?!bile bile yüzüne
yüzüne vuran,hiç acımadan her yerini paramparça eden,vücudunda ezilmemiş yer bırakmayan,her yerini kan revan eden,burnunu kıran,saçlarını tutam tutam yolan morimaymun hatun değilmiydi?hala bize o sultan dediğiniz kadını savunmayın!hürrem sultana yapılanlar,kaleme dökme değil tüm tarihçiler yapanın mahidevran hatun olduğunu bilir.hırslı,cani,katil,acımasız olan hürrem değildir,rosne prenvaredir.bunu o küçük beyinlerinize sokun artık! tabi varsa...♥ cariyenin gelini nurbanu kitabında sümbül ağanın alexandra anastasia liwaskovayı (hürrem sultan)kızılcık sopasıyla dövdüğü ve şerefsiz mahonun hürrem sultan hamileliğinde hamamdayken kapısını kilitleyip 3 tane zehirli yılan attığı da yazıyor.aklınızı başınıza devşirin maho gerçekten adi pisliğin tekidir.zaten mahidevran bir kadın değil resmen vahşi bir canavar!kimse gelip bana o sürtüğü savunmasın.onların savunmaları varsa biz hürremcilerinde savunması var.bizimde ağzımız laf yapıyo.bizim aziz sultanımız morimaymun gibi zoru görünce kaçmadı! aşkı için,evlatları için savaştı.güçlükler karşısında yılmadı.mücadeleci ruhu vardı.kendine verdiği sözleri tuttu.bütün herkesten tek tek kurtuldu! o saraydaki o dönemin tek gerçek sultanı hürrem haseki sultandır.osmanlı tarihinin en güçlü kadınlarındandır.4 şehzade 1 sultan annesidir.bu da böyle bilinsin.o kadar!


Anketci berfin1693 Tarih: 2012-06-20 19:46:57
muhteşem yüzyıl <3 hürrem sultan <3

Anketci gül-güzeli Tarih: 2012-06-15 17:28:11
hem hürrem hiçte şeytan yüzlü,yılan tipli değildi.belki dünya güzeli değildi fakat sevimli,hoş bir bayandı.şirin gözleri,tatlı gülümseyişi vardı.bunu ben uydurmadım bütün tarih yazarları böyle söylüyor.hem mahidevran güzeldide neye benzedi.kalbi kötü olduktan sonra.kibirinden havasından geçilmiyor,kasıldıkça kasılıyor,suratsızlığından yanına yaklaşılmıyordu.hem hürreme katil diyorsunuz.mahidevranın sırf kendisinden daha güzel olduğu için fesatlanıp kıskançlığından dolayı öldürttüğü cariye sayısından haberiniz varmı sizin. morimaymun o kadar cani ve duygusuz bir karıydı ki.kendisinden başka kimseye allah nimet versin istemezdi.
ayrıca kanuni,oğlu mustafayı hürrem istedi diye değil yeniçeri ağalarıyla işbirliği yaptığı için boğdurttu.
hem hürrem evlatları için canını verirdi.tüm mücadelesi onlar içindi.kızını güvenilir ellere teslim etti.sadetini gördü.kötü adamların elinde ziyan olmasını önledi.iyiki mihrimahla rüstem paşa evlenmiş.
ha bide siz sırf hürremin gücünü kıskandığınız için onu acımasızca eleştiriyorsunuz.biraz gözünüzü açında diğer sultanları araştırın.nurbanu,safiye,kösem(özellikle bunu) ve turhan sultanların hayatını öğrenin.hürremin bu cani kadınların yanında dünyanın en iyi insanı kaldığını anlayacaksınız.zaten hürremin iyiliğinin kanıtlanması için kimseyle kıyaslanmasına hiç gerek yok.canım hasekim benim.o zaten bir melekti.<333
hürremin iktidarda hiç gözü yoktu.zaten yöneticilik yetkisini kendi eline almak isteyen tek osmanlı tarihi kadını mahpeyker kösem sultandır.başka yoktur.bunun için çok can yakmış,bir öz bir üvey iki oğlunu astırmıştır.tam 9 yaşındaki padişah olan torununu da zehirleyecekken gelininin gönderdiği cellat tarafından odası basılmış ve bir perde ipiyle boğularak öldürülmüştür.illaki birinden nefret etmek istiyorsanız eli defalarca kana bulanmış olan bu kadından nefret edin.mahidevranı saymıyorum bile.çünkü morimaymunun hain bile olamayacak kadar apdal olması ne kadar enterasandır.
hürremi halk da çok sevmişti.son nefesine kadar yardımlarını esirgememişti.çok sayıda cami,han,kervansaray,çeşme,su yolu yaptırmış,açları doyurmuş,insanları hizmet etmiştir.o, gözlerini yumup ebediyete kavuşunca herkes onu saygıyla anmış, ruhuna dualar yollamıştır. peki morimaymun halkına ne yaptı.hiçbir yardımda bulundumu.hayır.serçe parmağını bile uzatmadı.kapak olsun.


Anketci hürremuhteşemelek Tarih: 2012-06-14 23:38:39
hürrem sonuçta boru mu :p


Anketci hürremuhteşemelek Tarih: 2012-06-14 23:38:37
hürrem sonuçta boru mu :p


Anketci hürremuhteşemelek Tarih: 2012-06-14 23:37:13
hürrem sultan kaderine tokat attı !
tarihe adını yazdırdı !
kendisi nasıl yükseldiyse diğerlerinide öyle düşürdü !
hala neyin derdindesiniz !
onca kitap onca efsane yalanmı !
aşk denen birşey varmış be aşk !
kötüleyeceğinize İzlemeyin daha iyi !
ayrıca mordevrancılar 63.bölümde muhteşem hürrem haseki şah nikahlı valide sultanımız, valide sultan makamına gelince g*t oldularrr vee hasekimle bir kez daha gurruurr duydummmmmm


Anketci hürremuhteşemelek Tarih: 2012-06-14 23:34:52
yürüüüüüüü be gül-güzeliiiiii .. <3 kız kinggg :p

Anketci gül-güzeli Tarih: 2012-06-14 17:09:39
dangalak morimaymuncular şehzade mehmet evet rahatsızlık geçirmişti fakat vikipedide bile tahta çıkamadan suikast sonucu öldü yazıyor.o arbedeyi de morimaymun denen ipe dizilesi pis kaltak çıkarmıştı zaten.ayrıcada kimbilir ne büyüler yapıp hasta etmiştir çocuğu. mahidevran şeytan fikirlinin yılan beyinlinin korkunç ruhlunun önde gideniydi. nefret ediyorum ben ondan. mezarında dik oturasıca.
kanuni,pargalıyı hürrem sultan istedi diye değil ihanetini gördüğü ve kızkardeşi haticeyi aldattığı için boğdurttu.zaten ibrahimle nigar kalfanın ilişkisini öğrenen hatice,nigarı kendi eliyle öldürüp başını kollarını bacaklarını keserek bir dereye atmış.tarihte yazıyor biraz okuyunda ufkunuz gelişsin.
leo hikayesinin uydurulması da ibrahimi değil hürrem sultanı kötülemek için yapılmış bişey.
osmanlı tarihinde her padişahın hayatında en az 5 karısı olmuştur fakat hiçbir sultan,morimaymunun yaptığı çirkefliği,rezilliği,şirretliği yapmamıştır.kendileri nasıl cariyelerin önünde eğildiği,paha biçilmez giysiler ve mücevherlerle süslenen,yediği önünde yemediği arkasında bolluk bereket refah huzur içinde yaşıyorlarsa padişahın gönlünü kaptırdığı her kadının da buna hakkının olduğunu kabul etmişlerdir.onlar koskoca birer hükümdar.sıradan aile insanı değiller.siz daha dünle bugünün ayrımını yapamıyorsunuz.
ayrıca akrostiş yaptım.
mal olduğunun farkında bile değilsin
ama çevrendekilerin maskarası olmuşsun
hainlikte kimse senle yarışamaz
inşallah dizidede tıpki gerçekteki gibi yaptıklarının bedelini ödersin
deliliklerinde akıl hastanesindekileri aratmıyorsun
evsiz aç sefil yaşamaya layıksın
ve hayatımda gördüğüm en aşağılık insansın
ruhsuz, bir o kadarda bencilsin
arsız kelimesi seni tarif etmekte yetersiz kalıyor
ne olduğundan habersiz,seviyesini bilmeyen bir densizsin
bu da biricik hürrem haseki şah sultanıma.tek geçerim onu forever<3333333 ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
hayatımda gördüğüm en akıllı kadınsın
üzülme takma kafana o lüzumsuz insanları
ruhun dağlardan yüce
resimlerin öpülmeye layık
ellerini tutmak,seni bir kez olsun görmek isterdim
mutluluğu fazlasıyla hakediyorsun


Anketci tolgakolik Tarih: 2012-05-30 10:17:38
kanıt <3

Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-05-13 00:26:26


Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-05-11 18:12:44
o olmasaydı osmanlı yıkılmayacakı -.- gerçektede zaten şeytan yüzlü yılan tipli bir kadınmış... resimleri falan var...


Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-05-11 18:09:15
dizideki hürrem'e hayran olup tarihteki hürrem'i temize çikarmaya çalisiyorlar. tarihteki hürrem asagilik çirkin bir yaratikti. sirf sultan süleyman'in gözüne girmek için müslüman olmustur. sahte mektuplarla sehzade mustafa'yi sultan süleyman'a öldürtmüstür. dizide gösterdikleri gibi mahidevran ve valide sultan hiçbir zaman hürrem'i öldürmek istemediler. hürrem'in leo adinda bir sevgilisi olmamistir. sirf ibrahim pasa'yi kötü göstermek için leo hikayesini uydurdular

Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-05-08 17:34:48
haaa birde demşsin yaa hürrem, ezik bir cariyeydi , ordan oraya satılıyodu diye.. evet belki öyleydi.. ama haticeye değil neticeye bakkk ♥ köle, ezik cariye olarak geldiği saraydan, haseki şah sultan olarak ayrıldı... kendisine tokat atanların, hayatlarına tokat attı.. ilk nikahı kıydırttı.. hünkarı kendine meftun etti.. avrupa da roxelanne, rusya da anastasia , rutenya da alexandra ve osmanlı da hürrem olarak tanındı.. dünya hürremi tanıyorken size söz düşmez mordevran hayranları... mordevran ise,, haseki sultan olarak geldiği saraydan, cariye ve hatun olarak ayrıldı.. işte fark bu... ♥

Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-05-08 17:30:05
ayrıca tarihte ilk defa ♥ şah sultan ♥ lakabıyla anılan, ve oğlunun padişah olmasını göremeden öldüğü halde ♥ valide sultan ♥ diye söz edilen de hürrem hasekidir , mordevran değil

Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-05-08 17:26:36
acıııııı içinde ölüyoooo mordevrannn hatunnnn.. kanserden kıvranıpppp mezar başında ölüyooooooooooooooooo... iyi olduuu o o... ya ama dizideki nur başka.. ben maho düşmanıyım, nura hastayım ♥

Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-05-08 17:23:22
en çooooooook hürrem sultan ♥ sultan süleyman han ♥ hatice sultan ♥ esma hatun ♥ daye hatun ♥ valide sultan ♥ gül ağa ♥ nigar kalfa ♥ şehzade mehmed ♥ mihrimah sultan ♥ şehzade beyazıd ve şehzade cihangir seviyorum...... ♥ ♥ ♥ ♥ ♥... mordevran zaten tarihte acı çeke çeke geberiyoooooo ohhhhhhhhhh canıma değsin mustafanın mezarı başında inleye inleye ölüyooooooo hemde hatun olarakkkk hürem haseki şah sultanımız ise zenginlik, asalet içinde yaşayıp , öyle de ölüyoo... haseki sultan lakabıyla anılıdıııııı hep... ♥ asil sultanım benim......

Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-05-08 17:18:06
♥ hürrem ♥ hürremin ne için savaştığı belli oluyo aşkı için çocukları için mücadele veriyo ben çok seviyorum hürrem sultanı akıllı güçlü bir kadın süleymanın verdiği zehiri nasıl içti hiç tereddut etmeden unutunuzmu arkadaşlar ama mahidevran tam bir s...insiymiş o belli oldu o mustafayı başa geçirmeyi hedefliyo o süleyman ölsün diye çok baktı ama olmadı daha çok bekler bunların üçü de yılan tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş işte bu savaşı hürrem sultan kazanıcak izleyinde görün... hürrem gibi kadınlardan değil mahidevran gibi sinsilerden korkucaksınız hepsi ortaya çıkmaya başladı hürrem sultan seni çok seviyorummmmm... muhteşem hürrem haseki şah sultanıııııııımmm ♥ ♥.. pislik mal köle mordevran hatun ıyyyyyyyyyykkk

Anketci penny Tarih: 2012-04-23 17:43:13
morrem sana morluk çok yakışır morrem sana kölellik aşağılkta yakışır

Anketci penny Tarih: 2012-04-23 17:42:07
morrem çok şerefsiz adi bencil bir cariyedir yeri geldiğinde herkesin eteğini öper yeri geldğinde hasekimzden tokatları yer yeri geldğinde mahidevran sultanın kölesi olmaya mahkumdur

Anketci penny Tarih: 2012-04-23 17:40:01
morrem bir köle bir satılk eşye gibi ordan oraya satılan bir mal cariyeydi ama saraya geldi yılan oldu ve katilliğede başladı o bir pislik hasekimizi kıskanan bir hatun dur.

Anketci penny Tarih: 2012-04-23 17:37:39
morrem hatunun mal oğlu suya düştüğünde kim kurtardı ezik morremmi yoksa en asil devrin en güzeli mahidevran baş haseki sultanımızmı siz ne anlarsınız beyin yokki işte morrem hatunu nasıl benzetti ama mal gibi yerde tokatları yedi çünkü o bir korkak halada korkuyor

Anketci penny Tarih: 2012-04-23 17:35:20
bana bakın zavallı şeyler köle morremi karşıma geçip savunmayın o köle mal hüro katilin önde gidni kaç defa haseki mahidevranımızn oğlu akıllı şehzade mustafayı zehirlemeye kalktı

Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-04-23 16:18:24
nikahlı haseki hürrem şah sultanımız bitaneee.. ayrıca hiç ezik değil... senin o hatun ve cariye dediğin, hürrem haseki şah sultan tamam mı??? laflarına da dikkat et!!!!!! ayrıca asıl ezik, hatun , cariye ve sinirrr olan mahidevran.. 56.bölüm mükemmeldi, mordevran hatun yine bol bol morardı :p.. senin haseki sultan dediğin mahidevran, hünkarın kölesiydi ve oğlu mustafa öldükten sonra haseki yerine hatun olarak anıldı :p:p..

Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-04-23 16:17:13
yürü be gül güzeliiiiiii <3

Anketci gül-güzeli Tarih: 2012-04-23 14:37:55
ya siz manyak mısınız lan.siz ancak mahidevran hatun pardon morimaymun gibi sürtükleri haklı bulursunuz.şerefsiz bencil yılanın teki kaşarrrrroz türkiye senden nefret ediyor mahi.hürrem biricik has haseki sultanımıza,meleğimize yapmadığını bırakmadı.yüzüğünü çaldı. hırsız işte seviyesini belli ediyo.zindana attırdı.dövüp kaşını patlattı komalık etti dayaktan.onda zaten beyin bomboş,herşeyin yumrukla tokatla düzeleceğini zanneden bir armut.o dangi zeka işlerinden ne anlar.hamileyken zehirledi.hadi tamam hürreme saygı duymaması bir yana daha doğmamış bir bebekle bile alıp veremediği olan bir yelloz.önünde diz çöktürüp etek öptürüp aşağıladı.sanki kendi köle değilmiş gibi.pis çalgıcı kızı. zaten mahidevran kelimesini duyunca çalgıcı karısı binnaz aklıma geliyo. sonrada geçmiş karşısına şahzademden aldığım güçle seni yerle bir ederim diye meydan okuyo.oğlu mustafadan başka dayanağı yok. olmayacak hayallerin peşinde koşturuyo.bide padişahın karşısına geçmiş bu zümrüt yüzükmü daha güzel benmi gibi saçmasapan sorular soruyo.havan batsın senin.kendini bir halt zanneden havalı şey.kanuni yüzük tabiki ben ona ne kadar altın verdim demişti.aldın mı ağzının payını. cevabını verdiler.morardın mı.hem sizin en yeteneksiz dediğiniz uyuşturucu müptelası sarhoş dediğiniz 2. sarı selim kıbrısın yani yavru vatanın fatihi.tarihte de leo diye biri kesinlikle yaşamamıştı tarihi çarpıtmayın.zafer azimli,güçlü,dengeli,planlı,düzenli,zeki,ne istediğini bilen,hırslı hürrem sultanımızındır.panik,aceleci,sabırsız,ani tepkiler veren,yanlış kararlar alan,çirkef,duyguların esiri,saksıyı hiç çalıştırmayan morimaymunun değil.zafer en zor durumlarda bile umutsuzluğa kapılmayan hürrem sultanımızındır.suratsız,sanki boğazına kadar kredi borcu batağına batmış gibi davranan morimaymunun değil.zafer evlatlarını kanatları altına alıp kollayan hürrem sultanımızındır.tek oğlu var ona bile sahip çıkamayan morimaymunun değil.zafer kendine bir yol çizen hürrem sultanımızındır.sarayda herkesin maskarası olmuş herkesin dalga geçtiği kimsenin ciddiye almadığı morimaymunun değil.hürrem bir zamanlar kaldırım taşı yerine konulmuş sonradan kıymeti bilinen som altın külçesidir.morimaymun ise bir zamanlar gümüş yerine geçsin diye cilalanıp parlatılmış,fakat sonradan bir işe yaramadığı anlaşılıp atılmış paslı tenekedir.ı love you hürrem sultan.ı hate morimaymun.

Anketci penny Tarih: 2012-04-22 11:15:54
yılan katil kendini düşünen dünyayı yönetmek isteyen bir cahil geldiğindede köleydi şimdide öyle köle cariye satılk bir pislik

Anketci penny Tarih: 2012-04-22 11:14:31
sen kendini avut beynamaz mahidevran hasekimiz doğuşunda bir asillik bir sultanlık vardı o hiçbir zaman köle hürrem hatun gibi asla hatun denilmedi ve olmadıda

Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-04-21 18:34:39
mahidevranin taaaaaa töbe töbe.. yılan, şeytan, mal , pislik, sinir, ezik cariye mordevran hatun...

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-21 16:40:47
bakın hz. mevlananın çok beğendiğim bir lafı var; ne kadar yüksekte ve büyük olursanız olun, kefene sığacak kadar da küçüksünüz... hürrem ne kazandı?? o kadar canlar aldı.. mustafanın, ibrahimin,,, kendi öz kızını çıkarları için rüstem paşaya sattı... mihrimah sultanın hayatını kararttı.. ne oldu peki??? hürremin de mahidevranın da gitti yer aynı.. canım mahidevran sultanım benim.. inşallah ışıklar içinde rahat rahat uyuyorsundur meleğim <3<3 hürrem ise o kadar canın hesabını nasıl verecek??? ama bu arada nur fettahoğlu kadar, meryem uzerlinin de hayranıyım <3<3

Anketci penny Tarih: 2012-04-21 15:41:06
morreme üzülüyorum çünkü o bir ordan oraya satılan rus köle yazık size tarihi nasıl boş şeylerle dolduruyorsunz

Anketci penny Tarih: 2012-04-21 15:37:27
mahidevran haseki sultan asil bir sultan ilk haseki ve akıllı bir şehzadesi olan bir melek hürrem hatun ise bir cariye büyücü büyü ile süleyman onla yoksa ne yapsın o yılanı ezik bir hatun köle işte morrem gerçekleri

Anketci penny Tarih: 2012-04-21 15:35:49
bana bak bayinsiz şey senin ağzını yırtarım gerçekte öyle bişey yok dizide öyle bikere ezik bir köle ilk geldiğinde mahidevran hasekimiz nasıl osmanlı tokatlarını yapıştırdı yere serdi halada korkuo morrem hasekimzden

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-21 12:22:33
oleeeeeeeeeeeeyyy meryem uzerli en iyi drama kadın oyuncu ödülünü aldıııı.. nur fettahoğlu da en iyi drama yardımcı kadın oyuncu ödülünü aldı <3 muhteşem yüzyıl 3.antalya tv. ödüllerinde 3 dalda ödül aldı.. diğeride en iyi dönem dizisi <3 bu akşam tv8 de canlı yayınlancak<3 işte ödüllerrrrrr

en iyi dönem dizisi = muhteşem yüzyıl
en iyi drama bayan oyuncu= meryem uzerli<3 (hürrem sultan)
en iyi drama yardımcı bayan oyuncu= nur fettahoğlu <3<3 (mahidevran haseki sultan)
en iyi dizi müziği= adını feriha koydum
en iyi drama dizisi= behzat ç. ankara polisiyesi
en iyi drama erkek oyuncusu= erdal beşikçioğlu
en iyi drama yardımcı erkek oyuncu= ali atay
en iyi komedi dizisi = leyla ile mecnun
en iyi komedi bayan oyuncu = demet evgar<3
en iyi komedi yardımcı bayan oyuncu= gupse özay (yalan dünya - nurhayat)<3
en iyi gençlik dizisi= pis yedili

çooooooook iyi yaaa.. bulabildiklerim bunlar.... <33333


Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-04-20 18:42:24
eeeeeee ne de olsa, biri koskoca kanuni sultan süleymanın nikahlı karısı, gözdesi, 4 şehzade ve 1 hanım sultanın annesi haseki hürrem sultan,,, diğeri ise tek şehzadesine güvenen, azad bile edilmeyen ve hala hünkarın kölesi olan, oğlu öldükten sonra sefillik çinde yaşamaya mecbur olan mahidevran hatun.. fark ortada...


Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-04-20 18:41:53
nikahlı haseki hürrem şah sultanımız bitaneee.. ayrıca hiç ezik değil... senin o hatun ve cariye dediğin, hürrem haseki şah sultan tamam mı??? laflarına da dikkat et!!!!!! ayrıca asıl ezik, hatun , cariye ve sinirrr olan mahidevran.. 56.bölüm mükemmeldi, mordevran hatun yine bol bol morardı :p.. senin haseki sultan dediğin mahidevran, hünkarın kölesiydi ve oğlu mustafa öldükten sonra haseki yerine hatun olarak anıldı :p:p..

Anketci happy1907 Tarih: 2012-04-20 15:30:15
muhtesem yüzyıl ayrıca bende mahidevran haseki sultancıyım

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-16 17:48:12
katılıyorum

Anketci penny Tarih: 2012-04-16 16:16:00
morrem : bir yılan ,katil, ezik bir cariye , hatun aynı zamanda şebek suratlı mahidevran hasekimz ise : mermahetli , asil , güzel , tek haseki ve süper bir sultan

Anketci penny Tarih: 2012-04-16 16:14:15
morrem hatun ilk zamnlar mahidevran hasekimizin eteğiniöpüyordu okadar tokatları yedi morrem hatun şimdi uza tek hasekimiz mahidevran hseki sultanımızdır

Anketci penny Tarih: 2012-04-16 16:12:04
bana bak hürremcariyekölemelek asıl yılan köle morrem hatundur

Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-04-15 19:48:02
cariyelikten sultanlığa hürrem♥

osmanlı'nın mihenk taşı,sultanı !

o bir haseki sultan !

... hürrem Şah sultan! ♥

♥


Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-04-15 19:42:36
hürrem suçsuz!
hangi anne çocuğunu canı pahasına korumaz!
hangi anne çocuğunu y...aşatmak için tehlikeleri yok etmez!
hangi anne çocuğunun yaşaması ve yükselmesi için elindeki imkanları kullanmaz?
Şimdi gidin sorun annenize.
kendinizi hürrem'in yerine koyun
o da selim'in tahta geçmesini istemedi!
mustafa'yı öldürtmek zorundaydı! yoksa kendi çocukları ölecekti!
selim ise leo'dan falan da değil!... öyle biri ve ona benzer biri yoktu tarihte!
bir dizi yüzünden tarihe hakaret edemezsiniz!
ağzınızı toplayın!
o zamanlarda öyleymiş. size değil hakaret etmek, yorum yapmak bile düşmez!
ayrıca o leo'dan dediğiniz küçümsediğiniz selim osmanlı devletinin 11. padişahıdır ve islam halifesidir!
yavru vatan kıbrıs fatihidir!
kendinize gelin!Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-15 19:23:50
hiçte bile.. asıl şeytan olan hürrem sultan

Anketci HürreMuhteşeMelek Tarih: 2012-04-15 16:23:02
bikere mordevran hatun hiç güzelll ve asil değil... tam bir yılan... ve şeytan geriizekaa yaa bitek şehzadesi var zaten ona güveniyooo malll muhteşem hürrem nikahlı haseki şah sultanımız, onun ve mahidevran hatunun ağzına edicek haberi yokkk ayrıca 55.bölüm süperdii.. asil hasekimm benim yaa nasıl da asil girdi odaya... mihrimah sultan, mehmet şehzade, selim şehzade ve beyazıd şehzadem de çok asill.. ayrıca artık valide sultan da hürrem sultanın yanına geçti... hem iyi oldu, mahinin bi tarafları kalkmıştı, g*t oldu kaldı, mahidevran haremi yönetçekmiş, n.a.h yönetir haremi.. maho olsa olsa tuvalet yönetir biri saraya sultan olarak geldi, hatun olarak ayrıldı.. diğeri ise köle olarak geldiği saraydan <3 haseki sultan <3 olarak ayrıldı... fark bu mordevrancilar... maho nun bildi tek şey bol bol morarmak

Anketci penny Tarih: 2012-04-15 13:20:35
1.murat boz 2.tarkan 3.mehmet günsür 4.nihat altınkaya 5.burak özçivit 6.engin akyürek 7.gökhan keser 8.çağatay ulusoy başka gelmedi aklıma yok ztaen öyle

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-14 13:35:01
en sevdiğin 10 erkek kim?? ve en yakışıklı??? (oyuncu şarkıcı karışık)

1. emre aydın (ölürümmm)
2. çağatay ulusoy
3. tolgahan sayışman
4. burak özçivit
5. ümit ibrahim kantarcılar
6. yalın
7. mehmet günsür
8. kenan doğulu
9. özgün karaman
10. ferman akgül

<3333333333333333333333


Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-14 13:28:44
1. atiye
2. hadise
3. şebnem ferah
4. aslı güngör
5. sıla
6. demet akalın
7. bengü
8. gülşen

başka hepsi iğrençççç


Anketci penny Tarih: 2012-04-14 11:59:33
şarkıcılardan sence en güzel kim? bence: 1.gülşen 2.demet akalın 3.hande yener 4.hadise 5.hülya avşar 6.sibel can7.şebnem ferah 8.sıla 9.bengü 10.aşkın nur yengi

Anketci penny Tarih: 2012-04-14 11:52:03
1.nur fettahoğlu 2.özge ulusoy 3.hazal kaya 4.merve boluğur 5.beren saat 6.ceyda ateş 7.evrim akın 8.selma ergeç 9.tuba büyüküstün 10.selen soyder

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-13 21:08:11
sence en güzel 10 oyuncu hangisi?? bencee

1. beren saat
2. hazal kaya
3. nur fettahoğlu
4. meryem uzerli
5. farah zeynep abdullah
6. pelin karahan
7. ceyda ateş
8. eda ece
9. aslı enver
10. merve boluğur
Anketci penny Tarih: 2012-04-12 20:28:47
en iyiler : 1.almeda 2.nihat 3.merve 4.sibel 5.doğuş 6.mustafa t. 7.alp 8.anıl gönüllüler 1.hasan 2.gülen 3.hayim 4.şansın 5.cevher 6.begüm 7.serhat

Anketci penny Tarih: 2012-04-12 20:26:32
ünlüler dışlamadıki sadece ilk gelnei eleme karaı aldılar grupça ama bazıları uymadı ünlülerden kimsenin gitmesini istemem ama illa gitcekse anıl olmalı benim fikrim

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-12 16:05:21
kusura bakmada herkes anılı dışladı ünlü olmadığı için, herkes laf söyledi, bitek alp korudu ono... ama halk da anılın yanında... 19.789 fanı var

Anketci penny Tarih: 2012-04-12 13:11:20
o kız itici geliyo bana en çirkefde begüm gönüllüleri sevmiorum hasan hariç ünlülerde anıl ve alp hariç diğerlerini seviorum özellikle almeda ve nihat

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-11 22:41:28
gönüllülerde de şansın da çok güzel ama...

gönüllülerde şansın, ünlülerde de almeda en güzeli <3


Anketci penny Tarih: 2012-04-11 20:12:52
cumartesi pazar pazartesi ve çarşamba günlerini çok seviorum kanallar çok iyi :)

Anketci penny Tarih: 2012-04-11 20:11:29
:) evt ya çok heyecenlı bende ünlülerin takımını tutorum ayrıca : nihat almeda merve doğuş ve sibeldi gönüllerde bi hasanı saygılı buluorum en çok

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-11 16:13:44
hasan ve nihatın düelloları süper oluyo... benim favorilerim ünlülerde anıl, almeda, nihat ve alp

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-11 15:56:37
lütfen ben anıla aşığımmmmmm<3 :p anıla laf yok :p

Anketci penny Tarih: 2012-04-11 12:53:26
gönüllülerde en güçlü : hasan en sinsi : begüm cevher iyi niyetli : gülen - şansın en sakin : hayim

Anketci penny Tarih: 2012-04-11 12:51:54
en güzel : almeda merve en iyi niyetli : sibel doğuş en güçlü : nihat en komik: uzaylı mustafa topaloğlu :) en çirkef : anıl en sempatik : alp ,nihat

Anketci penny Tarih: 2012-04-11 12:48:41
almeda çok güzel aynı şekilde mervede ama anıl konusnda katılmıorum çirkef biri sinir oluorum tabiki bu benim fikrim birde sibeli çok seviyordum maalesf gitti çok üzüldm ona

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-10 22:53:34
almeda ve anıl çoooook yakışıyoo bence <3

gönüllülerden de begüm ve hayim çoook yakışıyo.. <3

bak dikkat et bu haftaAnketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-10 22:51:13
bence survivor ünlülerde

en güzel = almeda
en yakışıklı = anıl
en güçlü = nihat
en sinir = doğuş
en komik = topaloğlu :p
en iyi niyetli = merve
en sempatik = alp

gönüllülerde

en güçlü = hasan
en güzel = şansın
en sakin = begüm
en yakışıklı = hayim
en komik = serhat
en sinir = gülenAnketci penny Tarih: 2012-04-09 15:58:09
izledğim diziler : muhteşem yüzyıl - alemin kralı - adını feriha koydum -çocuklar duymasın yarışma tabikide survivor

Anketci penny Tarih: 2012-04-09 15:56:40
benimde favorim almeda ve nihat uzaylıda komik ama :) en yakışıklı mahmet günsür , burak özçivit , şarkıcılardanda murat boz ve tarkan en güzel ise nur fettahoğlu, özge ulusoy ,evrim akın şarkıcılarda hande yener ve demet akalınbayılıyorum

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-08 19:36:06
evet.... favorim anıl <3333 adam kingg <333.. anıl tetik hastasıyımmm :)

en yakışıklı 5 oyuncu :

1. çağatay ulusoy
2. tolgahan sayışman
3. burak özçivit
4. kıvanç tatlıtuğ
5. mehmet günsür

en güzel 5 oyuncu

1. beren saat
2. hazal kaya
3. nur fettahoğlu
4. meryem uzerli
5. selen soyder

sence???????

benim izlediiğim diziler, muhteşem yüzyıl, adını feriha koydum , yahşi cazibe , pis yedili ve yalan dünya


Anketci penny Tarih: 2012-04-08 15:30:39
bu arada survivor izlermisn ?

Anketci penny Tarih: 2012-04-08 15:30:06
bende katılıyorum süleymanda hürremden farkı yok mahidvranın yanında olan herkes kesin iyidir mahidevran hem güzel hem asil hepsi var

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-07 18:44:48
bence

en güzel : mahidevran haseki sultan
en yakışıklı : malkoçoğlu
en güçlü : şehzade mustafa
en asil : valide sultan
en iyi kalpli : hatice sultan
en sadık : gülşah hatun
en yılan : hürrem sultan
en sevimli : şehzade beyazıd
en çapkını : pargalı paşaAnketci penny Tarih: 2012-04-07 17:20:49
hürrem pislik diziyi izlerken gebertesim gelio mahidevran hep ekranda olsun süper biri mustafa valide gülşah onlarıda çok seviyorum

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-06 17:23:36
malkoçoğlumm yaaaa.. adam king offfff şehzade mustafa da çoooooook yakışıklıııı.. mahidevran haseki sultana çok yazık... hürrem yılanı yüzünden, hayatı mahvoldu... şehzademizi öldürttü pis hürrem... o cadının yüzünden, çocukları da acı çekti... mihrimah sultanı, 17 yaşındayken 53 yaşında adamla zorla evlendirdi... mihrimahın kocasına ajanlık yaptırttı.. devlete rüşvet, rüstem paşayla birlikte girdi.. hatice sultanımızın 1 evladını, ibrahim paşaya intikam yapmak için öldürttü... şehzade cihangir, abisi mustafanın ölümüne dayanamadı, üzüntüden öldü.. şehzade beyazıd da selim tarafından öldürttürüldü.. şimdi o mihrimahın, beyazıdın, cihangirin suçu neydi? şehzade mehmet de mahidevran tarafından öldürüldü diyoo mall hürremciler... tüm kitaplarda, mehmet hanın çiçek hastalığından öldüğünü yazar... ayrıca hürrem sultan, şahzade mustafa adına sahte mektuplar yazdırtmış, ve mühürler yaptırtıp , ölümüne neden olmuştur... mustafa han için mersiyeler bile yazılmıştır..

meded meded yıkıldı bu cihanın her yanı
ecel celalileri aldı muhtafa hanı
ağaçlar yapraklarını döker, olur hazan
ata oğluna kıyar oldu aceb ne zaman?

mersiyelerden bi dörtlük..

ben her zaman mahidevran gülbahar baş haseki sultancıyım,, hürrem gibi şeytanlarla ve yılanlarla işim olmaz benim...


Anketci penny Tarih: 2012-04-05 17:59:53
meryem değilde hürrem için dedim onu bencede: 1.mahidevran haseki sultan 2.şehzade mustafa 3.valide sultan 4.gülşah 5.fatma 6.pargalı 7.hatice 8.malkoçoğlu

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-04-03 21:13:04
iğrenç deme , sonuçta onu da allah yarattı.. hem bence meryem çoooooook şekerr ve sempatikk.. ayrıca çok şirin şivesi var, ama güzel değil o kadar.. şekerliği ve sempatikliği sayesinde seviliyoo... ama nur fettahoğlu çooooooooooooooook güzelllll ve çoooooook asilll <33 yaniii meryem de olan tatlılık nur da yok, nur da olan güzellik de meryem de yok... o yüzden ikisini de çoooook seviyorum.. ama nurumu daha çok seviyorum....

dizide en çok

1. mahidevran haseki sultan
2. şehzade mustafa
3. valide sultan
4. pargalı paşa
5. aybige hatun
6. şehzade beyazıd
7. şehzade cihangir
8. gülşah hatun

bunları çooooooooook seviyorum.... ama o hürrem sultan denen yılandan nefret ediyorum......... şeytan hürrem sultan, yılan hürrem sultan..... (meryeme değil, hürrem sultana bu laflarım)


Anketci penny Tarih: 2012-04-03 18:33:50
sana biraz katılıyorum mahidevran süper ama meryem yani hürrem çok iğrenç

Anketci crazyy.angelll Tarih: 2012-03-31 18:57:42
muhteşem yüzyıl.. ayrıca nur fettahoğlu da dizinin en güzeli bence. meryem uzerli de çok güzel ama nur daha güzel... meryem de nurdan daha sempatik ve şirin... ve çoook tatlı.. ama güzellik ve asillik dersek, kesinlikle nur fettahoğlu (mahidevran).

Anketci moonwalk Tarih: 2012-03-07 16:45:35
tabiki muhteşem yüzyıl (mahidevran)

Anketci pretty Tarih: 2012-02-29 15:02:12
muhteşem yüzyıl en iyisi

Anketci kusursuz19 Tarih: 2012-02-24 20:43:05
muhteşem yüzyılllll

Anketci sabıkalı Tarih: 2012-02-16 15:18:19
muhtesem yuzyıl

Anketci military Tarih: 2012-02-12 20:10:21
muhtesem yüzyıl

Anketci beatiful_ugly Tarih: 2012-02-10 18:07:19
muhteşem yüzyıl

Anketci muhtesem1 Tarih: 2012-02-07 20:09:34
muhtesem yüzyıl

Anketci ıcarly Tarih: 2012-02-03 13:46:44
fatmagül ün suçu ne

Anketci happy1907 Tarih: 2012-02-03 12:26:14
muhtesem yüzyil

Anketci sihirbazım1 Tarih: 2012-02-03 12:20:48
muhteşem yüzyıl

Anketci mustaf Tarih: 2012-01-28 16:24:10
muhtesem yuzyil

Anketci özge_isa Tarih: 2012-01-17 06:55:18
günaydın sevgili arkadaşlar


Anketci muhtesem1 Tarih: 2012-01-10 14:42:19
muhteşem yüzyıl

Anketci hatice353 Tarih: 2012-01-07 13:59:11
öyle bir geçer zaman ki


Anketci muhtesem1 Tarih: 2011-12-24 15:14:53
muhteşem yüzyıl hariç hiçbirini izlemiorum

Anketci l3elizzz Tarih: 2011-12-23 19:21:57
1. muhteşem yüzyıl
2. öyle bir geçer zaman ki
3. dinle sevgili

diğerlerini zaten izlemiyorummmm... ;) ama muhteşem yüzyıl hepsinden süpeeerrrr <3


Anketci muhtesem1 Tarih: 2011-12-22 20:04:50
feride kes sesini bakta az bişey öğren beyinsiz

Anketci muhtesem1 Tarih: 2011-12-22 20:04:05
tabikide muhteşem yüzyıl

Anketci JoK3R Tarih: 2011-12-08 13:56:40
hiç biri. ama arka sokaklara arada bir bakiyorum. güzel oluyor. su an tek bir dizi izliyorum, o da hayat devam ediyor..

Anketci Feride Tarih: 2011-11-20 00:24:17
evet bikere kadınlar dekolte giymiyordu

Anketci gül-güzeli Tarih: 2011-11-20 00:11:22
bencede gerçek tarih bu değil.

Anketci Feride Tarih: 2011-11-19 23:59:59
muhteşem yuzyılmı aman en berbart filimlerden biri.

Anketci Feride Tarih: 2011-11-19 23:59:59
muhteşem yuzyılmı aman en berbart filimlerden biri.

Anketci Feride Tarih: 2011-11-19 23:59:59
muhteşem yuzyılmı aman en berbart filimlerden biri.

Anketci l3elizzz Tarih: 2011-11-14 23:03:51
öyle bir geçer zaman ki ve muhteşem yüzyıl

Anketci Feride Tarih: 2011-11-12 02:39:31
tabikide dinle sevgili .zınar seni çoktan sikmisle oyetmemiş sana şımdıde azına sıçıcaklar.

Anketci zınar Tarih: 2011-11-01 10:46:59
ben sana bi koysam zaman geçmez gül güzeli ve yarrağımın güzeli amın sikeyim ki tat varsa bilmrm seni okadar sikmişlerki bana tat bırakmamış olabilirler

Anketci zınar Tarih: 2011-11-01 10:43:10


Anketci fatih zorlu Tarih: 2011-10-18 21:53:26
ezik xd.


Anketci gül-güzeli Tarih: 2011-10-17 17:21:21
öyle bir geçer zamanki.

  Rastgele 20 TV Dizi anketi
2008-08-29 00:00:00  En asi oyuncu kim?
2009-08-29 14:01:50  Sizce hepsi grubundan en güzel rol yapanı?
2008-09-05 00:00:00  Lostu biliyor musunuz?
2008-08-13 00:00:00  Kavak yellerinin yeni oyuncusu okan yalabık sizce kiminle aşk yaşayacak?
2008-09-05 00:00:00  Asi dizisinin saat ve gununu begeniyor musunuz?
2009-02-07 00:00:00  Kavak Yelleririnde hangi çift daha çok yakışıyor?
2009-07-16 16:47:29  Arka sıradakilerde oktay mı? yoksa ibo mu? yakışıklı?
2008-12-30 00:00:00  Oyuncusunuz aktorsunuz ve rolunuz geri herseyi yapar misiniz?
2009-01-10 00:00:00  Sizce Aşkı Memnudaki Hazal Kaya(nihal) güzel mi?
2009-01-28 00:00:00  Yemekteyiz programi mi?Diziler mi?
2009-01-15 00:00:00  Dağhan Külegeç yakışıklı mı?
2008-12-06 00:00:00  En çok hangi diziyi izliyorsunuz?
2008-12-14 00:00:00  Kayıp prenses mi daha güzel yoksa bez bebek mi?
2009-06-09 14:29:46  Sizce survivor yeniden başlasın mı?
2008-10-14 00:00:00  Baba ocagi mi?Avrupa Yakasi mi?
2011-09-17 18:48:28  Hangisini izliyorsunuz?
2008-06-19 00:00:00  Yeni başlayacak olan ELİF sizisi sizce nasıl bir dizi olacak?
2008-09-26 00:00:00  Doludizgin yillarda baris kime en cok yakisiyor?
2008-09-25 00:00:00  Kavak yelleri dizisini neden seviyorsunuz?
2008-10-22 00:00:00  Hangi dizi daha iyi?

 
 
Seninfikrin.com oluşturulan anketlerden sorumlu değildir. Seninfikrin.com'da yer alan anketler seninfikrin.com'un görüşünü yansıtmaz. Yayında bulunan anketler ziyaretçiler tarafından oluşturulmuş anketlerdir.
Toplam Onaylanmış Anket Sayısı: 18918 Onay Bekleyen Anket Sayısı: 5440
Çevrimiçi kullanıcı:98
 
Gizlilik Politikası - Kullanım Şartları - İletişim
Copyright © 2007-2009 Seninfikrin.com / "Senin Fikrin" bir anahtar.org projesidir.